تبلیغات
دنیای ماوراء الطبیعه - آتش درون (SHC)
 
دنیای ماوراء الطبیعه
عرفان ، فراروان ، متافیزیك ، ارواح، طب گیاهی و...
درباره وبلاگ


علوم ماوراء الطبیعه نه در تناقص با اطلاعات دین اسلام است بلکه در تناقص با دانسته های عقل و اندیشه شما در مورد اطلاعات رخ می دهد، نپذیرفتن و اعتقاد نداشتن به این علم ناشی از فاقد عقل و اندیشه اطلاعات است.


مدیر وبلاگ : مجتبی

نویسندگان
شنبه 6 آبان 1391

در اوایل قرن بیستم یک راننده تاکسی سوار بر اتومبیلش دچار آتش سوزی شد . روزنامه دیلی تلگراف نوشت : شاهدان و پلیس منبع سوخت ماشین را دست نخورده یافتند . درهای تاکسی نیز به سهولت باز می شد اما درون تاکسی یک کوره حدادی بود . متخصصین اظهار کردند که نمی توانند علت واقعی حادثه را دریابند . روزنامه اخبار رینزلدز چند سال بعد مورد مشابهی را گزارش کرد : مردی که در پیاده رو راه می رفت ناگهان منفجر شد . لباسهایش بشدت شعله ور شد . موهایش می سوخت و چکمه های لاستیکی ای که به پا داشت ذوب شده بود . این بمبهای آتشزای زنده همیشه تنها برای خود خطر نمی آفرینند . 

مسوولان اورژانس منطقه «ناکس ویل» در ایالت تنسی آمریکا اعلام کردند: یک مرد میانسال بدون آن که آتش بگیرد، سوخت! 

سخنگوی دپارتمان آتش‌نشانی «ناکس ویل» گفت: همسایه‌های یک مرد 56 ساله به ما خبر دادند که این مرد در داخل آپارتمانش ناله می‌کند، از این رو چند تن از ماموران آتش‌نشانی به محل اعزام شده و پس از شکستن درب منزل این مرد با جسد نیمه سوخته وی درون حمام مواجه شدند. 

این در حالیست که این مرد 56 ساله به علت سوختگی درجه دوم در دستان و درجه سوم در صورتش جان خود را از دست داده بود و تلاش پزشکان بیمارستان منطقه هم برای نجات جان این مرد بی‌نتیجه ماند...


آتش درون

در غروب یکی از روزهای اکتبر سال ۱۹۵۰ دختر ۱۹ ساله زیبایی که با دوستش مشغول رقص بود ناگهان مبدل به شعله های آتش شد . درست مانند آن بود که از درونش توفانی به بیرون وزیده باشد . آتش از پشت و قفسه سینه او بیرون می زد و موها و صورتش را به آتش می کشید . ظرف چند ثانیه او مبدل به شعله های آتش شد و پیش از آنکه دوستانش بتوانند خاموشش کنند مرد . دوست او چنین گفت : در آن دور و بر کسی سیگار نمی کشید ، شمعی روشن نبود و من ندیدم که لباس او از جایی آتش بگیرد . باور نکردنی است اما شعله ها از درون او زبانه می کشید . دیگر شاهدان نیز همین نظریه را تایید کردند و سرانجام در گزارش مرگ دختر چنین آمد : مرگ بر اثر آتش سوزی از منشائی ناشناخته ایجاد شده است.

خوشبختانه چنین موارد خلق الساعه ای از آتش سوزیهای انسانی بندرت اتفاق می افتد اما مواردی از آن در تاریخ ثبت شده است . در اسکس شمالی در انگلیس و در قرن ۱۷ جنازه زنی پیدا شد که در کلبه اش سوخته بود اما با وجود شدت سوختگی هیچکس و هیچ چیز دیگری به جز رختخواب پیرزن صدمه ندیده بود . یکی از شاهدان حادثه چنین گفته بود : هیچکس علت واقعه را نفهمید . او در دنباله سخنانش به مکافاتی آسمانی اشاره کرد اما نگفت که این مکافات به چه دلیلی نازل شده است .

پروفسور رابین بیچ بنیانگذار موسسه تحقیقات مهندسی رابین بیچ می گوید : این انسانهای بخت برگشته مسئول وقوع آتشسوزیهایی هستند که میلیونها دلار خسارت به بار آورده است . یکی از مراجعان موسسه او کارخانه داری از اهالی اوهایو بود که پروژه اش در اوایل کار دچار ۸ مورد آتشسوزی شده بود .پروفسور از کارکنان آن پروژه خواست تا تک تک در آزمایشگاه بر روی صفحه ای فلزی بروند و الکترودی را بدست گیرند . در همان حال نگاه او متوجه صفحه ولت متر بود . یکی از کارکنان ، زن جوانی بود که به تازگی استخدام شده بود . وقتی او پا روی صفحه فلزی گذاشت درجه پرشی ناگهانی کرد . او ۳۰ هزار ولت الکتریسسته الکترو استاتیک و مقاومتی برابر ۵۰۰ هزار اهم داشت . پروفسور توصیه کرد که او به قسمت دیگری از کارخانه که در تماس با مواد قابل احتراق نباشد منتقل شود .

پروفسور توضیح داد که تحت شرایط معینی ( مثلا راه رفتن روی فرش در زمستان خشک ) تقریبا هر کسی حدود ۲۰ هزار ولت شارژ الکتریکی تولید می کند . از همین رو است که وقتی دستمان به دستگیره در برخورد می کند دچار شوک می شویم . این الکتریسیته بیشتر اوقات بصورتی بدون خطر از نوک موهایمان خارج می شود . گرچه کسانی هستند ( یک در ۱۰۰ هزار ) که پوست خشکشان تا ۳۰ هزار ولت الکتریسیته تولید می کند . در شرایط خاص چنین افرادی خطرآفرین هستند . برای مثال در اتاق عمل بیمارستان که از داروی بیهوشی اشباع شده است امکان انفجار وجود دارد .علاوه بر آن کارگران کارخانه های مهمات سازی و پالایشگاههای نفت نیز باید آزمایش شوند تا مشخص شود که پوستشان حامل چه مقدار بار الکتریکی است .

پروفسور از یکی از موارد تحقیقش چنین یاد می کند : در یک روز سرد پائیزی راننده ای تصمیم گرفت باتری ماشینش را بررسی کند . او چند قدم روی سیمان پیاده رو راه رفت و به اتومبیلش رسید و کاپوت ماشین را بالا زد و یکی از سوراخهای باتری باز کرد . ناگهان انفجاری رخ داد . گاز هیدروژنی که از باتری خارج شده بود باعث انفجار و زخمی شدنش شد . خوشبختانه کسانی که دارای پوست خشک هستند می توانند با رژیمهای غذایی و ویتامین خودشان را معالجه کنند .

اما گرچه نظریه پروفسور می تواند جوابگوی بسیاری از آتشسوزیها و انفجارها باشد ولی اسرار زیادی بی جواب می ماند . آیا دختری که در حال رقصیدن بود براستی از درون آتش گرفت ؟ مهندسین الکترونیک خاطر نشان می کنند که هیچ یک از انواع تخلیه الکترو استاتیکی نمی تواند منجر به چنان آتشسوزیهایی شود . آیا انسانهای خاص دارای شرایط فیزیولوژیکی خاصی هستند که آنها را قربانیان بالفعل انفجارات ناگهانی می کند ؟

اتش گرفتن خود بخودی انسان


احتراق خودبخودی انسان (SHC) تاکنون ظرف ??? سال گذشته ???مورد از ان گزارش شده است

یکی از مسایل علمی که تاکنون بارها اتفاق افتاده و انسان  تاکنون قادر به توضیح علمی  ان نبوده است اتش گرفتن بدن انسان از داخل است . 

بارها اشخاصی پیدا شده اند که  قسمتی از بدن انها تبدیل به خاکستر شده است ولی بقیه بدن سالم است  و پزشکی قانونی نشان داده است که این افراد دچار اتش گرفتن بدن از داخل شدند .به عنوان نمونه موارد زیر ذکر می شود .  

یکی از پزشکان جراح در کتاب خود در رابطه با اتفاقی عجیب که هنگام برش یکی از اندام داخلی عمل افتاده  نوشته که بعد از اینکه چاقو جراحی را برای پاره کردن دیواره بکار گرفته به محض اینکه یک شکاف کوچک ایجاد میکند با تمام پرسنل حاضر در اتاق عمل میبینند که از شکاف شعله ای آبی رنگ زبانه کشید که همگی دچار حیرت شدند و پس از چند ثانیه خاموش می شود !
دلیل اصلی این موضوع و چگونگی این اتفاق را دقیقاً نمیدانند اما تصور میشود که به گونه ای الکترولیز شیمیایی آب در بدن و تولید گار اکسیژن و هیدروژن در بدن میتونه یکی از عامل های این اتفاق باشه . احتمالا در این افراد در بدنشان اختلات متابولیسمی و ایجاد موادی حاصل از ازاد شدن اکسیژن در یک قسمت بدن منجر به ایجاد حرارت و اتش در ان قسمت از بدن می شود .که این امر منجر به سوختن و خاکستر شدن ان قسمت از بدن می شود . 

پیرزنی در منزل خود در ایالات متحده مرده یافت شد .پای این پیرزن ذغال شده بود بدون اینکه اثاری از اتش سوزی در اطاق یا لباس وی مشاهده شود .

فردی بدون آتش گرفتن، سوخت و مرد!

 

مسوولان اورژانس منطقه «ناکس ویل» در ایالت تنسی آمریکا اعلام کردند: یک مرد میانسال بدون آن که آتش بگیرد، سوخت! 

سخنگوی دپارتمان آتش‌نشانی «ناکس ویل» گفت: همسایه‌های یک مرد 56 ساله به ما خبر دادند که این مرد در داخل آپارتمانش ناله می‌کند، از این رو چند تن از ماموران آتش‌نشانی به محل اعزام شده و پس از شکستن درب منزل این مرد با جسد نیمه سوخته وی درون حمام مواجه شدند. 

این در حالیست که این مرد 56 ساله به علت سوختگی درجه دوم در دستان و درجه سوم در صورتش جان خود را از دست داده بود و تلاش پزشکان بیمارستان منطقه هم برای نجات جان این مرد بی‌نتیجه ماند.

بر اساس گزارشات اولیه کارشناسان آتش‌نشانی، هیچ نشانه‌ای از وقوع آتش‌سوزی عمدی یا غیرعمدی و یا حتی خودسوزی در رابطه با سوختگی‌های این مرد یافت نشده و تنها یک شمع نیم سوخته درون حمام وجود داشت،  
این مسله اتش گرفتن بدن از داخل سابقه طولانی  دارد  . گفته می شود شاید استفاده از الکل در ایجاد این خودسوزی از درون یکی از عوامل باشد ؟  
طبق تئوری لاری ارنولد یکی از کسانی که در این زمینه تحقیق می کند برای سوختن بدن انسان حراراتی معادل ???? درجه فارنهایت لازم است و این حرارات در بافتها با استفاده از الکل و مصرف گوشت خوک می تواند ایجاد شود . 
 • موارد گزارش شده مستند  

 • رابرت فرانسیس بیلی

 • : فرانسه ، 1977

 • Spontaneous human combustion 
 •      
 • در کف اطاق یک بدن کاملا خاکستر شده است ولی  اثاری از اتش سوزی در اطاق  نیست  

 • نوع مطلب : ماوراء در کنار گوشه جهان، 
  برچسب ها : آتش درون (SHC)،
  لینک های مرتبط : وحشت 6 مرد از تسخیر در دنیای مجازی، 5 ماجرای باور نکردنی از غسالخانه بهشت زهرا(س)، چند اتقاق نادر در جهان!!!، تکنولوژی حیرت انگیز ژاپنی ها+تصاویر، دانلود کتاب 7 بدن اتری اثر آرتور ای پاول،
   
  لبخندناراحتچشمک
  نیشخندبغلسوال
  قلبخجالتزبان
  ماچتعجبعصبانی
  عینکشیطانگریه
  خندهقهقههخداحافظ
  سبزقهرهورا
  دستگلتفکر

  پیوندهای روزانه
  آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
  امکانات جانبی
   
   
  بالای صفحه