تبلیغات
دنیای ماوراء الطبیعه - ابزار سایكوترونیك و حوزة كاربرد نظامی
 
درباره وبلاگ


دنیای حقیقت


مدیر وبلاگ : مجتبی
پیوندهای روزانه
نویسندگان
جستجو

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
دنیای ماوراء الطبیعه
عرفان ، فراروان ، متافیزیك ، ارواح، طب گیاهی و...
جاسوسان فراروانی و مشاهده از دور

سیا و سازمان‌های نظامی آمریكا، پس از این‌كه مسئولیت اجرا و برنامه‌ریزی بسیاری از پروژه‌های تحقیقاتی را به عهده گرفتند، باید با احتیاط عمل می‌كردند زیرا هر پروژه‌ای كه به آن ظنّ شستشوی مغزی یا كنترل ذهن می‌رفت، زیر ذره‌بین بررسی قرار می‌گرفت. به این دلیل همة مشاهده‌گران از دور و مؤسسة تحقیقاتی استنفورد (SRI) باید رضایت‌نامه‌های بی‌شماری امضا می‌كردند و برنامه‌های تحقیقاتی باید توسط پزشكان و رئیس كل بهداری ارتش مورد تأیید قرار می‌گرفت. گروه شش نفرة مشاهده‌گران از دور در فورت‌مید مستقر شدند. این افراد مستعد به نام‌های «مل‌رایلی»[1]، «جو‌مك‌مونیگل»[2]،«كن‌بل»[3]،«فرناند‌فرن‌گاوین »[4]،‌ «نانسی‌اشترن»[5] و «هارتلی‌ترنت»[6]، همگی نظامی و از سرویس‌های اطلاعاتی برگزیده شده بودند. آنها برای چندین هفتة متوالی در آزمایش‌های مشاهده از دور شركت كردند.

‌‌‌تارگ [7] و پوتاف[8] (محققین مؤسسة استنفورد)، پس از جمع‌آوری و بررسی نتایج آزمایش‌ها، به رؤسای این نظامیان اعلام كردند كه هر شش نفر می‌توانند در مأموریت‌های عملیاتی به عنوان جاسوس شركت كنند.

‌‌‌پس از اعلام نتایج آزمایش‌ها، سیل بودجة دولتی به سوی پروژه‌های تحقیقاتی مشاهده از دور سرازیر شد و امكان استخدام دائمی سه

جاسوس psi

یعنی مل‌رایلی، جو‌مك‌مونیگل و كن‌بل در مؤسسة استنفورد فراهم گردید. در ابتدا این واحد عملیاتی مأموریت‌های خود را از پنتاگون دریافت می‌كرد اما به مرور از سرویس‌های اطلاعاتی گوناگون مأموریت می‌گرفت.

‌‌‌نخستین مأموریت مشاهده‌گران از دور، جاسوسی در مورد تأسیسات دشمن نبود بلكه آنها باید محل تأسیسات مخفی آمریكا را پیدا می‌كردند. این مأموریت از جانب گروه عملیات امنیتی [9]OPSEC  سفارش داده شده بود. گروه عملیات امنیتی بخشی در فورت‌مید بود كه وظیفة حفاظت از تأسیسات سرّی ایالات متحده در برابر جاسوسان خارجی را به‌عهده داشت. هدف OPSEC از جاسوسی در تأسیسات سرّی خود، شناخت نقاط ضعف احتمالی امنیتی بود. از طرفی این بهترین مأموریت برای سنجش كارآیی جاسوسیpsi بود و از این طریق همة اطلاعات به‌دست آمده قابل مقایسه با واقعیات می‌شد. بنا‌براین معلوم می‌گردید اگر روس‌ها نیز جاسوسpsi داشته باشند، چه اتفاقی خواهد افتاد.

‌‌‌روزی عكسی از آشیانة یك هواپیما به‌دست مأمور سیا، ات‌واتر[10] رسید و او نیز از مشاهده‌گران خواست تا بفهمند درون آشیانه چه خبر است. از طرفی سعی كرد كه مشاهده‌گران را گمراه كند. جو‌مك‌مونیگل شروع به توصیف دستگاهی كرد كه شبیه صفحة كلیدی متصل به یك رایانه بود. یك سیستم نوری و گلوله‌های بزرگ منفجر شونده را هم مشاهده كرد. او قادر نبود توضیح دقیقی دربارة سازه‌ای كه تشخیص داده بود بدهد، فقط می‌توانست تصویر آن را كه كاملاً شبیه به یك تانك بود، بكشد. به‌واقع درون آشیانه، تانك جدید XM-1 كه هنوز در مرحلة ساخت بود قرار داشت. مسئولان پروژة ساخت XM-1 با دیدن این تصویر رنگ از رویشان پرید. زیرا آنها از امكان جاسوسی مك‌مونیگل برای روسها بسیار نگران بودند.

‌‌‌مل‌رایلی هم كار مشابهی در یكی از مأموریت‌هایOPSEC انجام داد. او تصویر تار وكدری را كه ماهیت آن قابل تشخیص نبود، دریافت كرد. رایلی تصویر شیء بال‌دار عجیبی شبیه به یك خفاش با اتاقكی مانند كابین یك هواپیما را كه به‌نظرش به وسیلة یك سیم هدایت می‌شد، می‌دید. وقتی بیش‌تر دقت كرد به‌جای سیم نور دید.

‌‌‌افسران نیروی هوایی، به محض دریافت گزارش این مشاهده، سراسیمه شدند و فقط دعا می‌كردند كه دشمن چنین جاسوسان ماهری در اختیار نداشته باشد. سال‌ها بعد معلوم شد كه آنچه مل‌رایلی دیده بود، سلاح سرّی كاملاً حفاظت‌شده‌ای به نام بمب‌افكن B-2 بوده است. در این سلاح به‌جای استفاده از خطوط الكترومكانیكی یا هیدرلیكی، از سیم‌های فیبر نوری استفاده شده است تا هواپیماها كم‌تر در معرض شناسایی رادار قرار گیرند.

‌‌‌اگرچه این تصور غلط بود كه هر روز چنین موفقیت‌هایی به‌دست بیاید اما شواهد نشان می‌داد كه نتایج به‌تدریج امیدواركننده‌تر می‌شد. مشاهده‌گران از دور انتخاب شده بودند و شرایط مطلوب برای رسیدن به بهترین نتایج نیز شناخته شده بود. در استنفورد هم یك شیوة هماهنگی ابداع شده بود كه توسط چندین مشاهده‌گر در مورد یك شیء با هم مقایسه و موارد مشترك به آنان اعلام می‌شد تا بر اساس این اطلاعاتِ اصلاح شده‌، توجه خود را دوباره به هدف متمركز كنند.

‌‌‌یكی از نخستین مأموریت‌های جاسوسی در یك كشور دشمن، از طرف سرویس اطلاعاتی نیروی هوایی به سه مشاهده‌گر، مك‌مونیگل، مل‌رایلی و كن‌بل محول شد. تنها چیزی كه به ات‌واتر گفته شد این بود كه شیء مورد نظر یك بمب اتمی ساخت چینی‌هاست. نخستین شئی‌ كه جلوی چشم درونیِ مل‌رایلی ظاهر شد فلز، سیم، وسایل الكترونیكی و سپس تخم‌مرغ فلزی كوچكی بود كه زرده‌اش از تریتیوم ساخته شده بود. در انتها، تصویر توپ بیس‌بالی را با دو قیف بزرگ در دو طرفش و یك ساعت شنی در كنارش دید. مك‌مونیگل هم چیزی در مركز شیء شبیه به ساعت شنی مشاهده كرد و كن‌بل نیز همین جزئیات را شرح داد. تا آن زمان آمریكایی‌ها متقاعد شده بودند كه چینی‌ها نتوانسته‌اند این بخش را كه شبیه ساعت شنی بود، ضمیمة دستگاه كنند.

‌‌‌پس از آن‌كه مختصات مكانی كه رویدادی در آن اتفاق افتاده بود به جاسوسانpsi گفته شد، رایلی تصاویری از یك بیابان و دایره‌های هم‌مركزی دور یك برج را دید. او هم‌چنین هواپیمایی را مشاهده كرد كه معلوم بود بمبی از آن انداخته شده است. مك‌مونیگل نیز انفجاری عظیم را حس كرد. اما به‌نظر انداختن بمب با شكست مواجه شده و انفجاری هسته‌ای رخ نداده بود.

‌‌‌دلیل استفاده از مشاهده‌گران از دور این بود كه در آن زمان هواپیماهای اكتشافی نتوانسته بودند انفجاری هسته‌ای را در محل آزمایش‌های چینی‌ها كشف كنند. بعدها معلوم شد كه اظهارات جاسوسان درست بوده است. چتر نجات متصل به بمب باز نشده و بمب در زمین فرو رفته بود. با وجود ایجاد صدایی بلند، هیچ انفجار هسته‌ای رخ نداده نبود.

 

جاسوسان شوروی در SRI

‌‌‌در اواسط دهة 1970 اطلاعات فراوانی در مورد مشاهده از دور در مؤسسة تحقیقاتی استنفورد در كالیفرنیا، جمع‌آوری شده بود. كاملاً معلوم بود كه برنامة سرّیPSI درSRI ، چندان هم سرّی نمانده بود. بنابر‌این دلیلی وجود نداشت كه سرویس‌های اطلاعاتی شوروی از این تحقیقات آگاه نباشند. این نگرانی وجود داشت كه روس‌ها نیز برای نفوذ در برنامة SRI از مأموران دارای نیروی فراروانی استفاده كنند. اما ظاهراً روس‌ها چندان هوشمندانه با تهدیدPSI آمریكا برخورد نكردند، تا این‌كه مقالات اولیة پوتاف و تارگ در زمینة مشاهده از دور در نشریات شوروی چاپ شد.

‌‌‌در این زمان «اولِگ سیدورنكو» معاون كنسولگری شوروی در سان‌فرانسیسكو اعلام كرد كه به همراه «ویتالی سواستیانِف» فضانورد، می‌خواهد به گرفتن اطلاعات در مورد تجربیات مافوقطبیعی در فضا از استنفورد دیدن كند. آنان سعی كردند اطلاعات گوناگونی جمع‌آوری كنند، به‌خصوص در مورد حفاظت از هدف‌ها در مقابل مشاهده از دور، چگونگی پیدا كردن مشاهده‌گران مستعد و درستی اطلاعات به‌دست آمده از راه‌های غیر‌متعارف.‌‌‌

‌‌‌دانشمندان روس تحت‌تأثیر اطلاعات به‌دست آوردة خود، قرار گرفتند. آنها توانستند بسیاری از آزمایش‌های اولیه كه طبقه‌بندی محرمانه نداشتند را در كتاب‌هایی كه پوتاف و تارگ چاپ كرده بودند، بخوانند. یكی از این آزمایش‌ها تفسیر ریز‌نقطه‌ها بود.

‌‌‌در الفبای جاسوسی ریزنقطه‌ها یكی از ابزارهای معمول انتقال اطلاعات به‌حساب می‌آیند. عكس ساختمان‌ها، اسناد و بسیاری اطلاعات دیگر را به‌حدی كوچك می‌كنند كه به‌صورت نقطة ریزی در‌میآید و آن را در نامه‌ای به‌شكل نقطة سادة آخر جمله قرار می‌دهند. در نتیجه‌ با بزرگ كردن آن نقطه، قابل خواندن می‌شود.

‌‌‌مشاهده‌گران از دور، برای انجام این كار نیازی به دستگاه‌های پیچیده ندارند، مشاهده از دور، برای درك مفاد یك ریز‌نقطه كافی است. محققان نشان دادند كه در آزمایش‌های از راه دور و پیش‌بینی وقایعی كه در آینده اتفاق می‌افتند، دریافت اطلاعات غیرمتعارف، چه از نظر محدودیت‌های فاصله‌ای و زمانی و چه از لحاظ چگونگی تصویر، به محدودیت انتقال محرك‌های حسی بستگی ندارد.


مشاهده از دور شیوه ای نوین در جاسوسی

 

جمله خاص:1. كسب اطلاعات از هدف مورد نظر به طریق مشاهده از راه دور، می‌تواند درباره افراد، مكان‏ها، وقایع و اشیاء و ... باشد.

2. فرد در حین مشاهده با تجاربی هم‏چون تله‏پاتی، روشن‏بینی و حتی تجارب خروج از بدن نیز مواجه شود.

 

پیشنهاد: برای شروع (مشاهده از دور چیست)؟پی نوشت را بیاوریم – بخشهائی را حذف نكردم به دلیل اینكه موضوع نا مفهوم میشد.تجربیات را جدا بیاوریم سلامهائی از مشتری با یك بیو گرافی كوتاه از سوان به شكل یك مطلب كوتاه و تجربیات كوتاه دیگر را به بیاوریم .

 

مشاهده از دور یك توانایی روحی–روانی است. نامی‏ست جدید برای یك توانایی كهن و ذهنی كه به شخص مشاهده‏كننده اجازه می‌دهد به اطلاعاتی دست یابد كه به علت فاصله زمانی یا مكانی و... با حواس عادی قابل دسترسی نیست. كسب اطلاعات از هدف مورد نظر به طریق مشاهده از  دور، می‌تواند درباره افراد، مكان‏ها، وقایع و اشیاء و ... باشد. مثلا" ممكن است از مشاهده‏كننده‏ای خواسته شود مكانی در آن سوی دنیا، جایی را كه اصلاً ندیده توصیف كند. این مكان حتی ممكن است جایی در یك میكروكامپیوتر درون یك سفینه باشد، یا مشاهده‏گر توضیحاتی درباره واقعه‏ای كه در سال‏های آینده اتفاق می‏افتد بدهد، و یا در مورد شی‏ءای كه در جایی پنهان است اطلاعاتی به دست آورد. در همه این موارد مشاهده‏كننده از راه دور هیچ‏گونه اطلاعات قبلی در مورد موضوع ندارد و حتی نام هدف را هم نمی‏داند.

براساس تحقیقات به عمل آمده می‌توان نتیجه گرفت، با وجودی كه پدیده مشاهده از دور دربردارنده اكثر پدیده‏های ادراكات فراحسی‏ست اما از جهاتی با آنها تفاوت‏هایی دارد. این تفاوت‏ها گاه از ویژگی‏های خاص مشاهده از دور ناشی می‌شود. مشاهده از دور یك تجربه خروج از بدن نیست. درست است كه در مشاهده از دور شخص اطلاعات را از مكانی دور دریافت می‌كند، ولی برای دریافت این اطلاعات واقعاً از بدن خود خارج نمی‌شود و با كالبد اثیری خود به آن مكان‏ها نمی‌رود. اما گاهی ممكن است فرد در حین مشاهده با تجاربی هم‏چون تله‏پاتی، روشن‏بینی و حتی تجارب خروج از بدن نیز مواجه شود.

 پدیدة مشاهده از دور ضمن این‌كه شامل بعضی پدیده‌های فراروان‌شناسی می‌شود اما در عین‌حال با سایر پدیده‌های فراروان‌شناسی متفاوت است. هدف از مشاهده از دور پیشگویی، خواندن هاله‌ها، غیبگویی و یا سایر مسائل مشابه نیست و اهداف موجود با اهداف سایر تحقیقات Psi تفاوت دارد. اهداف در مشاهده از دور دسترسی یافتن به موقعیت‌های جغرافیایی، اشیاء یا افراد گمشده، فضایی و حتی باستان‌شناسی و ... است. اما همان‌طور كه گفته شد در این پدیده گرفتن اطلاعات برای انجام تحقیقات جدی جهت بررسی و حل مسائل جاسوسی، امنیتی، نظامی، سیاسی در درجة اول اهمیت قرار دارد و در درجة دوم استفاده از نتایج این تحقیقات در مسائل پلیسی، اقتصادی و فرهنگی مدّ‌نظر است.

‌‌‌در مشاهده از دور شخص اطلاعات را از مكانی دور از دسترس دریافت می‌كند. در این پدیده تنها «دیدن» هدف، مورد نظر نیست و «مشاهده» بخشی از آن است و شخص مشاهده‌كننده در آن از كلیة حواس خود نیز یعنی بینایی، شنوایی، بویایی و … استفاده می‌كند. در این حالت گاهی شخص با تجاربی هم‌چون تله‌پاتی، روشن‌بینی و خروج از بدن نیز مواجه می‌شود.

هم‌چنین او بایستی اطلاعاتش را به‌شكل مناسبی دسته‌بندی كند و نظم دهد و برای دقیق‌تر بودن كار از الگوهای خاصی پیروی كند. بنابر‌این برای مشاهده از دور روش‌های قراردادی معینی وجود دارد كه براساس معیارهای علمی تنظیم می‌شود.

‌‌‌نتیجه‌ای كه از مشاهده از دور حاصل می‌شود شامل دیدن تصاویر، شنیدن صداها و دریافت پیام‌هایی مربوط به هدف است كه همة آنها نشأت گرفته از ذهن است. به همین دلیل یكی از مهم‌ترین شرایط برای انجام مشاهده از دور، رسیدن شخص مشاهده كننده به یك آرامش ذهنی مناسب است. برخی از مشاهده‌گران برای رسیدن به آرامش جسم و ذهن از روش‌های متداول مراقبه استفاده می‌كنند.‌‌‌ 

‌‌‌به‌طور‌كلی روند كار به این صورت است كه شخص مشاهده‌كننده هیچ چیز از هدف مورد نظر نمی‌داند و این روند ندانستن در تمام طول جلسة مشاهده از دور ادامه دارد. بسیاری از محققان مشاهده از دور به این نتیجه رسیده‌اند كه نداشتن اطلاعات دربارة هدف، به مشاهده- کننده، بیشتر كمك می‌كند تا دانستن دربارة آن. زیرا داشتن هر نوع اطلاعی از هدف مورد نظر به شخص مشاهده‌كننده، زمینة ذهنی خاصی خواهد داد و موجب خواهد شد كه مشاهدة فرد مخدوش شود و آنچه كه می بیند ساخته و پرداخته ذهنش باشد.  


     [1] -  Mel Riley‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌  

[2] - Joe  McMoneagle

[3] - Ken Bell‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ 

[4] - Fernand ‘Ferrn’ Gauvin

[5] -  Nancy Stern

[6] - Hartleigh Trent

[7] - Russell Targ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌

[8] - Harold Hal Puthoff

[9] - Operation Security Group‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌  

[10] - Frederick Holes Skip Atwater


منبع: مرکز تحقیقات مطالعات ماورایی


صفحه قبل